Najnowsze komentarze

@Madziaslabo wyrosniete ciasto
Joanna Moderator 17 godzin temu Jagodzianki
@NutaDo jagodzianek zdecydowanie polecam mąkę pszenną typ 500 lub 550.
Nuta 19 godzin temu Jagodzianki
czy maka pszenna zwykla czy do wypiekow drozdzowych typu 550?
Olga 2 dni temu Drożdżówki z truskawkami
Bardzo dobre polecam !
1 image(s)
Bardzo smaczna babka i do tego nie jest sucha co czyni ją naprawdę godną polecenia 😉😋
2 image(s)
Joanna Moderator 3 dni temu Masło migdałowe
@MałgorzataNie, masło z migdałów ze skórką nie jest gorzkie, ale ma nieco inny smak i konsystencję niż masło z migdałów blanszowanych. Skórka daje minimalną, ledwo wyczuwalną nutę cierpkości, ale nie jest to gorzkość. Masło jest ciemniejsze, ma brązowe drobinki i może być odrobinę mniej aksamitne.
Małgorzata 3 dni temu Masło migdałowe
Czy masło zrobione z migdałów ze skórką nie jest gorzkie?
Joanna Moderator 3 dni temu Tort ombre z borówką amerykańską
@JadziaTak, można tak zrobić.
Joanna Moderator 3 dni temu Tort naleśnikowy z kremem z mascarpone
@GosiaMyślę, że tak.
Joanna Moderator 3 dni temu Kremówka / Napoleonka
@AgataW przypadku kremówki (napoleonki) istnieje ryzyko, że ciasto straci swoją chrupkość, ale rzadko robi się typowo „gumowate”. Staje się raczej miękkie i wilgotne. Nie zamykaj kremówki w szczelnym pojemniku w lodówce, bo tam zaparuje. Idealne jest po kilku godzinach chłodzenia, gdy krem stężeje, ale i po nocy będzie pyszne.