Bardzo soczyste, gliniaste i mega czekoladowe Brownie. Smakuje najlepiej lekko ciepłe z rozpływającą się czekoladą.
Składniki:
Ciasto:
250 g gorzkiej czekolady (najlepiej z 70% zawartością kakao)
150 g masła
200 g cukru
3 łyżki kakao
150 g mąki pszennej
250 ml mleka
6 jajek
4 cl rumu (= 40 ml)
Polewa czekoladowa:
200g słodkiej, płynnej śmietany 30- 36%
150g gorzkiej czekolady
Sposób przygotowania:
Dno tortownicy o średnicy 26 cm wyłożyć papierem do pieczenia, a następnie zacisnąć obręcz. (Można formę wysmarować również masłem lub margaryną i posypać mąką). Odstawić na bok.
Przygotować ciasto: Połamaną na kawałki czekoladę roztopić razem z masłem, mlekiem i rumem w kąpieli wodnej. Odstawić na bok.
Jajka z cukrem ubić mikserem na najwyższych obrotach na jasną i puszystą masę.
Do masy jajecznej przesiać mąkę z kakao i wszystko razem krótko wymieszać. Dodać stopniowo ciepłą masę czekoladową i wymieszać delikatnie trzepaczką.
Piec w nagrzanym piekarniku ok. 50 minut w temperaturze 160°C, grzałka góra- dół. (Sprawdzić ciasto patyczkiem. Ciasto jest gotowe, jeśli patyczek będzie suchy).
Przygotować polewę czekoladową: Połamaną na kawałki czekoladę roztopić ze śmietaną w kąpieli wodnej.
Polewą polać ciasto.
Źródło: Przepis pochodzi z magazynu: "For-me-Magazin".
Ładowanie komentarza...
The comment will be refreshed after 00:00.
Ten komentarz nie został jeszcze opublikowany
Krysia·
4 lat temu
Dziś piekłam choć nie jestem rewelacyjna w pieczeniu przepis polecam ciasto idealne
Ten komentarz nie został jeszcze opublikowany
Adam·
4 lat temu
Nie ma takiego czegoś jak słodka śmietana. Słodka jest śmietanka a śmietana jest kwaśna. Śmietanę robi się ze śmietanki kwasząc ją.
Ten komentarz nie został jeszcze opublikowany
Joanna Moderator·
4 lat temu
Myślę, że jeśli podaję, że słodka, jaką ma konsystencję i procent tłuszczu to każdy wie o jaką chodzi. Piątnica na przykład ma produkt: śmietana 36% do deserów ;)
Ten komentarz nie został jeszcze opublikowany
Galia·
4 lat temu
Pozwolę sobie skomentować, że w krajach, gdzie są znane zarówno śmietana jak i śmietanka, mają one zazwyczaj różne określenia: sour cream - cream, saure Sahne - Sahne, сметана - сливки :) I uważam że to ma sens.
Ten komentarz nie został jeszcze opublikowany
Aga·
4 lat temu
Mam pytanie do właścicielki przepisu Czy zamiast rumu można dodać aromat migdałowy lub waniliowy?Pozdrawiam Aga
Ten komentarz nie został jeszcze opublikowany
Joanna Moderator·
4 lat temu
Rum można pominąć, a jeśli chcesz to możesz dodać troszkę aromatu.
Ten komentarz nie został jeszcze opublikowany
Aga·
4 lat temu
Dziękuję za odpowiedź.Bez rumu wyszło również przepysznie
Ten komentarz nie został jeszcze opublikowany
Hania Kowalska·
4 lat temu
Brownie wyszło bardzo pyszne.Łatwo się je robi. Polecam ten przepis :)
Ten komentarz nie został jeszcze opublikowany
Ewelina Pasisz·
4 lat temu
Ciasto pycha idealne,mnie wyszło choć ja dodałam jedną łyżeczkę proszku i robiłam na kaczych jajach :))
Ten komentarz nie został jeszcze opublikowany
Ophelia·
4 lat temu
Po zrobieniu tego przepisu poczułam się jak w Anglii. Będzie często gościć w moim domu. 😍😍😍😍
Ten komentarz nie został jeszcze opublikowany
Agnieszka·
4 lat temu
Najlepsze brownie jakie jadłam. Palce lizać! Drukuje i trzymam przepis pod kluczem :)
Ten komentarz nie został jeszcze opublikowany
Kinga·
4 lat temu
Robię to ciasto drugi raz i za każdym razem po 50 minutach wierzch jest przypieczony a środek wciąż surowy, a nawet lejący się
Ten komentarz nie został jeszcze opublikowany
Radek·
4 lat temu
Ciasto wyszło pyszne ale nie jest to brownie.
Ten komentarz nie został jeszcze opublikowany
Monika·
4 lat temu
Najlepszy przepis na brownie, jaki wykorzystywałam. Polewę zrobiłam z czekolady mlecznej, a do ciasta dodałam suszoną żurawinę i orzechy. Pycha
Ten komentarz nie został jeszcze opublikowany
Gabriel·
4 lat temu
Czy można zamiast masla dać margarynę
Ten komentarz nie został jeszcze opublikowany
Krystyna ·
4 lat temu
Smaczne ciasto, aczkolwiek nie jest to prawdziwe brownie. Zmodyfikowałam polewę - użyłam gęstej śmietany 36 i 240 gramów czekolady. Wyszło super.
Ten komentarz nie został jeszcze opublikowany
Elżbieta·
4 lat temu
(giggle)Czytam książkę Lucindy Riley i zaciekawiła mnie nazwa ciasta. Sprawdziłam i spróbuję upiec. W przepisie brak proszku do pieczenia, mam nadzieję, że się poprostu nie dodaje. Napiszę, czy się udał.
Ten komentarz nie został jeszcze opublikowany
Marek ·
4 lat temu
Zrobiłem wg przepisu ciasto i niestety nie jest to co do tej pory jadłem.. Ciasto niezle. Ale raczej taki murzynek wyszedłem niż real brownie... Za mało kleiste...takie za suche....
Ten komentarz nie został jeszcze opublikowany
Tolka·
4 lat temu
Wyszło super! Obawiałam się że się przypali i nie będzie wilgotne w środku, ale wyszło idealne. Bez miksera też się da. Ładnie odchodzi od formy, nie kruszy się. Lekka i puszysta konsystencja. Polecam ciasto przyozdobić bananem. Pycha!
Użyłam mąki Basia, czekolady gorzkiej Wedel, cukier brązowy. Bez rumu.
Ten komentarz nie został jeszcze opublikowany
Anna·
4 lat temu
Witam, ciasto wyciągamy od razu czy trochę studzimy w zamkniętym piekarniku?
Ten komentarz nie został jeszcze opublikowany
Joanna Moderator·
4 lat temu
Wyciągamy od razu.
Ten komentarz nie został jeszcze opublikowany
Justyna ·
4 lat temu
Zgadzam się z Panią która pisze "najgorsze Brownie " jak dla mnie błędem jest nazywanie tego ciasta Brownie... jest takie jak w opisie "soczyste " ale w negatywnym tego słowa znaczeniu ciężkie i klejące ale jak dla mnie smak rozczarowuje raczej przypomina ciasto z masą niż Brownie. Dla mnie na Nie. A bardzo dużo przepisów z Brownie już w życiu zrobiłam. Ten przepis rozczarował.
Ten komentarz nie został jeszcze opublikowany
Aniela·
4 lat temu
Faktycznie nie jest to Brownie ale bez przesady, przepis nie jest taki zły. Jeśli chodzi o smak jest troszkę za gorzki jak na Brownie.
Ten komentarz nie został jeszcze opublikowany
Pat·
4 lat temu
Witam a jak proporcja składników na tortownicę 26 cm?
Ten komentarz nie został jeszcze opublikowany
Ada·
4 lat temu
Przecież składniki są podane właśnie na tortownicę o średnicy 26 cm
Ten komentarz nie został jeszcze opublikowany
Laura ·
4 lat temu
Brownie wyszło przepyszne. Ja dodatkowo posypałam wierzch skórką pomarańczową. Ciasto jest puszyste, delikatne i soczyste. Polecam!!! ❤️🔥
Ten komentarz nie został jeszcze opublikowany
Natalia·
4 lat temu
Zapomniałam dać mleka 🤭😂 ale wyszło okej tyle że mało wilgotne. Stwierdziłam ze poleje mlekiem po wierzchu i trochę wsiąkło i nawet nie wyszło źle :)