„Soczyste” Brownie

316 Komentarzy
Soczyste brownie

Bardzo soczyste, gliniaste i mega czekoladowe Brownie. Smakuje najlepiej lekko ciepłe z rozpływającą się czekoladą.

Składniki:

Ciasto:

  • 250 g gorzkiej czekolady (najlepiej z 70% zawartością kakao)
  • 150 g masła
  • 200 g cukru
  • 3 łyżki kakao
  • 150 g mąki pszennej
  • 250 ml mleka
  • 6 jajek
  • 4 cl rumu (= 40 ml)

Polewa czekoladowa:

  • 200g słodkiej, płynnej śmietany 30- 36%
  • 150g gorzkiej czekolady

Sposób przygotowania:

  1. Dno tortownicy o średnicy 26 cm wyłożyć papierem do pieczenia, a następnie zacisnąć obręcz. (Można formę wysmarować również masłem lub margaryną i posypać mąką). Odstawić na bok.
  2. Przygotować ciasto: Połamaną na kawałki czekoladę roztopić razem z masłem, mlekiem i rumem w kąpieli wodnej. Odstawić na bok.
  3. Jajka z cukrem ubić mikserem na najwyższych obrotach na jasną i puszystą masę.
  4. Do masy jajecznej przesiać mąkę z kakao i wszystko razem krótko wymieszać. Dodać stopniowo ciepłą masę czekoladową i wymieszać delikatnie trzepaczką.
  5. Piec w nagrzanym piekarniku ok. 50 minut w temperaturze 160°C, grzałka góra- dół. (Sprawdzić ciasto patyczkiem. Ciasto jest gotowe, jeśli patyczek będzie suchy).
  6. Przygotować polewę czekoladową: Połamaną na kawałki czekoladę roztopić ze śmietaną w kąpieli wodnej.
  7. Polewą polać ciasto.

Źródło: Przepis pochodzi z magazynu: "For-me-Magazin".

Czas:

Czas przygotowania:
Czas pieczenia:
Całkowity czas przygotowania:
Ilość porcji

Ilość porcji:

ok. 16

Trudność Trudność: łatwe
Koszt Koszt: średni
Soczyste brownie Soczyste brownie
Wpisz treść komentarza...
Zaloguj poprzez ( Zarejestruj ? )
lub pisz komentarz jako gość
Ładowanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.
  • Ten komentarz nie został jeszcze opublikowany
    Krysia · 4 lat temu
    Dziś piekłam choć nie jestem rewelacyjna w pieczeniu przepis polecam ciasto idealne
  • Ten komentarz nie został jeszcze opublikowany
    Adam · 4 lat temu
    Nie ma takiego czegoś jak słodka śmietana. Słodka jest śmietanka a śmietana jest kwaśna. Śmietanę robi się ze śmietanki kwasząc ją.
    • Ten komentarz nie został jeszcze opublikowany
      Joanna Moderator · 4 lat temu
      Myślę, że jeśli podaję, że słodka, jaką ma konsystencję i procent tłuszczu to każdy wie o jaką chodzi. Piątnica na przykład ma produkt: śmietana 36% do deserów ;)
      • Ten komentarz nie został jeszcze opublikowany
        Galia · 4 lat temu
        Pozwolę sobie skomentować, że w krajach, gdzie są znane zarówno śmietana jak i śmietanka, mają one zazwyczaj różne określenia: sour cream - cream, saure Sahne - Sahne, сметана - сливки :) I uważam że to ma sens.
  • Ten komentarz nie został jeszcze opublikowany
    Aga · 4 lat temu
    Mam pytanie do właścicielki przepisu Czy zamiast rumu można dodać aromat migdałowy lub waniliowy?Pozdrawiam Aga
    • Ten komentarz nie został jeszcze opublikowany
      Joanna Moderator · 4 lat temu
      Rum można pominąć, a jeśli chcesz to możesz dodać troszkę aromatu.
      • Ten komentarz nie został jeszcze opublikowany
        Aga · 4 lat temu
        Dziękuję za odpowiedź.Bez rumu wyszło również przepysznie
  • Ten komentarz nie został jeszcze opublikowany
    Hania Kowalska · 4 lat temu
    Brownie wyszło bardzo pyszne.Łatwo się je robi. Polecam ten przepis :)
  • Ten komentarz nie został jeszcze opublikowany
    Ewelina Pasisz · 4 lat temu
    Ciasto pycha idealne,mnie wyszło choć ja dodałam jedną łyżeczkę proszku i robiłam na kaczych jajach :))
  • Ten komentarz nie został jeszcze opublikowany
    Ophelia · 4 lat temu
    Po zrobieniu tego przepisu poczułam się jak w Anglii. Będzie często gościć w moim domu. 😍😍😍😍
  • Ten komentarz nie został jeszcze opublikowany
    Agnieszka · 4 lat temu
    Najlepsze brownie jakie jadłam. Palce lizać! Drukuje i trzymam przepis pod kluczem :)
  • Ten komentarz nie został jeszcze opublikowany
    Kinga · 4 lat temu
    Robię to ciasto drugi raz i za każdym razem po 50 minutach wierzch jest przypieczony a środek wciąż surowy, a nawet lejący się
  • Ten komentarz nie został jeszcze opublikowany
    Radek · 4 lat temu
    Ciasto wyszło pyszne ale nie jest to brownie.
  • Ten komentarz nie został jeszcze opublikowany
    Monika · 4 lat temu
    Najlepszy przepis na brownie, jaki wykorzystywałam. Polewę zrobiłam z czekolady mlecznej, a do ciasta dodałam suszoną żurawinę i orzechy. Pycha
  • Ten komentarz nie został jeszcze opublikowany
    Gabriel · 4 lat temu
    Czy można zamiast masla dać margarynę
  • Ten komentarz nie został jeszcze opublikowany
    Krystyna · 4 lat temu
    Smaczne ciasto, aczkolwiek nie jest to prawdziwe brownie. Zmodyfikowałam polewę - użyłam gęstej śmietany 36 i 240 gramów czekolady. Wyszło super.
  • Ten komentarz nie został jeszcze opublikowany
    Elżbieta · 4 lat temu
    (giggle)Czytam książkę Lucindy Riley i zaciekawiła mnie nazwa ciasta. Sprawdziłam i spróbuję upiec. W przepisie brak proszku do pieczenia, mam nadzieję, że się poprostu nie dodaje. Napiszę, czy się udał.
  • Ten komentarz nie został jeszcze opublikowany
    Marek · 4 lat temu
    Zrobiłem wg przepisu ciasto i niestety nie jest to co do tej pory jadłem.. Ciasto niezle. Ale raczej taki murzynek wyszedłem niż real brownie... Za mało kleiste...takie za suche....
  • Ten komentarz nie został jeszcze opublikowany
    Tolka · 4 lat temu
    Wyszło super! Obawiałam się że się przypali i nie będzie wilgotne w środku, ale wyszło idealne. Bez miksera też się da. Ładnie odchodzi od formy, nie kruszy się. Lekka i puszysta konsystencja. Polecam ciasto przyozdobić bananem. Pycha!
    Użyłam mąki Basia, czekolady gorzkiej Wedel, cukier brązowy. Bez rumu.
  • Ten komentarz nie został jeszcze opublikowany
    Anna · 4 lat temu
    Witam, ciasto wyciągamy od razu czy trochę studzimy w zamkniętym piekarniku?
    • Ten komentarz nie został jeszcze opublikowany
      Joanna Moderator · 4 lat temu
      Wyciągamy od razu.
  • Ten komentarz nie został jeszcze opublikowany
    Justyna · 4 lat temu
    Zgadzam się z Panią która pisze "najgorsze Brownie " jak dla mnie błędem jest nazywanie tego ciasta Brownie... jest takie jak w opisie "soczyste " ale w negatywnym tego słowa znaczeniu ciężkie i klejące ale jak dla mnie smak rozczarowuje raczej przypomina ciasto z masą niż Brownie. Dla mnie na Nie. A bardzo dużo przepisów z Brownie już w życiu zrobiłam. Ten przepis rozczarował.
    • Ten komentarz nie został jeszcze opublikowany
      Aniela · 4 lat temu
      Faktycznie nie jest to Brownie ale bez przesady, przepis nie jest taki zły. Jeśli chodzi o smak jest troszkę za gorzki jak na Brownie.
  • Ten komentarz nie został jeszcze opublikowany
    Pat · 4 lat temu
    Witam a jak proporcja składników na tortownicę 26 cm?
    • Ten komentarz nie został jeszcze opublikowany
      Ada · 4 lat temu
      Przecież składniki są podane właśnie na tortownicę o średnicy 26 cm
  • Ten komentarz nie został jeszcze opublikowany
    Laura · 4 lat temu
    Brownie wyszło przepyszne. Ja dodatkowo posypałam wierzch skórką pomarańczową. Ciasto jest puszyste, delikatne i soczyste. Polecam!!! ❤️‍🔥
  • Ten komentarz nie został jeszcze opublikowany
    Natalia · 4 lat temu
    Zapomniałam dać mleka 🤭😂 ale wyszło okej tyle że mało wilgotne. Stwierdziłam ze poleje mlekiem po wierzchu i trochę wsiąkło i nawet nie wyszło źle :)