Kremowe lody bananowe (Nice cream)

Wegańskie lody na bazie mrożonych bananów, tym razem w najprostszej wersji, czyli bez dodatku innych mrożonych owoców. Same zmiksowane, mrożone banany z dodatkiem masła orzechowego, które nadaje im jeszcze większej kremowości. Pyszne, zdrowe, delikatne i naturalnie słodkie. Można oczywiście zmiksować tylko banany, ale jeśli lubicie masło orzechowe to warto go dodać dla smaku i jeszcze większej kremowości lodów.

Składniki na ok. 2 porcje:

  • 2 dojrzałe banany, pokrojone w plasterki i zamrożone co najmniej 5 godzin wcześniej (czyt.: "Jak mrozić banany")
  • 1 łyżka kremowego masła orzechowego (najlepiej 100% orzechów, bez dodatków) lub domowego masła orzechowego (przepis tutaj: "masło orzechowe")

Sposób przygotowania:

  1. Zamrożone banany i masło orzechowe przełożyć do naczynia miksującego (u mnie Thermomix).
  2. Zmiksować do otrzymania gładkiej masy. W międzyczasie zatrzymać urządzenie i silikonową szpatułką zsunąć składniki ze ścianek naczynia na dół. (Gdyby urządzenie nie radziło sobie ze zmiksowaniem bananów, należy pozostawić je na 5- 10 minut, aby lekko zmiękły).
  3. Podawać od razu. (Jeśli lody nie zostaną w całości zjedzone, należy od razu przełożyć je do pojemnika przeznaczonego do mrożenia i zamrozić. Jednak najsmaczniejsze są świeżo przygotowane).

Czas przygotowania:

Ilość porcji

Ilość porcji:

ok. 2

Trudność Trudność: łatwa
Koszt Koszt: niski
Kremowe lody bananowe (Nice cream)