Smaczny likier świąteczny z nutą czekoladową i piernikową. Robi się go bardzo łatwo i dosłownie w 5 minut. Z podanego przepisu wychodzi ponad 800ml likieru.
Składniki na ponad 800 ml:
250 ml brązowego rumu
2 łyżki nutelli lub innego kremu czekoladowo- orzechowego (80g)
Nutellę włożyć do miski i mieszając trzepaczką wlewać powoli rum. Mieszać, aż nutella się rozpuści w rumie.
Dalej mieszając wlewać stopniowo śmietanę. Na końcu dodać cukier i przyprawę do piernika. Całość wymieszać.
Likier najlepiej przelać przez gazę. Likier przechowywać w szczelnie zamkniętej butelce, w lodówce. Przed pierwszym spożyciem najlepiej schłodzić go przez co najmniej 12 godzin, aby zgęstniał. Przed użyciem wstrząsnąć butelką.
Likier można przechowywać w lodówce do ok. 1- 2 miesięcy.
Ładowanie komentarza...
The comment will be refreshed after 00:00.
Ten komentarz nie został jeszcze opublikowany
Monika Zielińska·
10 lat temu
Dziś w ramach wolnego dnia zrobiłam i jestem pozytywnie zaskoczona smakiem mimo, że nie lubię słodkich likierów - ten jak najbardziej mi pasuje. Teraz będzie czekał w lodówce do świąt, aby zrobić furorę na świątecznym stole :)
Ten komentarz nie został jeszcze opublikowany
Ewa·
11 lat temu
Zrobiłam ten likier na Święta i podbiłam kubki smakowe rodziny Męża :-) Wyszło przepyszne. Dziękuję i gorąco polecam! To była moja pierwsza własnoręcznie zrobiono nalewka/ likier w życiu. Właśnie przymierzam się do kolejnych przepisów z tego działu :)))
Ten komentarz nie został jeszcze opublikowany
Joanna ·
11 lat temu
[b]Gabi[/b] konieczne nie jest, ale zalecane 8) Jak nie masz gazy to może być np. papierowy filtr do kawy, pielucha tetrowa, sitko z jak najmniejszymi otworami.
[b]Joanno[/b] powinna być słodka śmietana.
Ten komentarz nie został jeszcze opublikowany
Joanna·
11 lat temu
a czym można zastąpić słodką śmietanę 30-36% ??
Ten komentarz nie został jeszcze opublikowany
Gabi·
11 lat temu
A czy gaza jest konieczna do przelewania likieru, czy może być co innego?
Ten komentarz nie został jeszcze opublikowany
Anita·
11 lat temu
Jakiej firmy najlepsze są śmietana, rum i przyprawy ?
Ten komentarz nie został jeszcze opublikowany
Agnieszka·
11 lat temu
Dziękuję za informację :) Wyszedł przepyszny :) Dziś czas na kukułkowy. Pozdrawiam.
Ten komentarz nie został jeszcze opublikowany
Joanna ·
11 lat temu
[b]Agnieszko[/b] ręcznie trzepaczką :-)
Ten komentarz nie został jeszcze opublikowany
Agnieszka·
11 lat temu
Zamierzam się do zrobienia tego likieru i mam pytanie czy wszystko mieszać mikserem czy ręcznie trzepaczką?
Ten komentarz nie został jeszcze opublikowany
Joanna Golonka·
12 lat temu
Swietny przepis! Zrobilam na te swieta i jest japrawde smakowity :-).Zamiast cukru pudru uzylam brazowego cukru( soft brown sugar)ktory ma specyficzna nutke i cudownie komponuje sie z wszystkimi korzennymi przyprawami, a na koniec zaryzykowalam i dodalam skorke z 1/3 pomaranczy ( starta na tarce o najdrobniejszych oczkach) i okazalo sie strzalem w dziesiatke!-delikatnie przelamuje smak i smakuje jeszcze bardziej swiatecznie. Koniecznie sprobojcie rowniez w tej wersji!Pozdrawiam :)!
Ten komentarz nie został jeszcze opublikowany
Joanna ·
12 lat temu
[b]Anno[/b] zwróć uwagę, że śmietana musi być płynna, wtedy na pewno wyjdzie dobrze.
Ten komentarz nie został jeszcze opublikowany
Anna·
12 lat temu
Witam, Mam pytanie czy po dodaniu śmietanki 30-36 proc. likier nie będzie miał konsystencji za gęstej? Ostatnio jak robiłam likier z smietanką to wyszedł mi za gęsty. Taki, że z butelki nie chciał wypływać...
Ten komentarz nie został jeszcze opublikowany
kasia·
12 lat temu
W ubiegłym roku zrobiłam ten likier ,byl naprawde przepyszny w tym równiez zrobie .Jako stała bywalczyni strony " domowe wypieki " musze stwierdzic ze wszystko co do tej pory piekłam wyszlo naprawde znakomicie ,optycznie i smakowo .Goraco pozdrawiam włascicielke strona i dziekuje .
Ten komentarz nie został jeszcze opublikowany
Marta·
13 lat temu
Witam,
zrobiłam likier na Święta, wyszedł przepyszny. Polecam do zrobienia:-)
Ten komentarz nie został jeszcze opublikowany
Marta·
13 lat temu
Zrobiłam ten likier na Święta. Jest przepyszny! Naprawdę polecam, zwłaszcza dla tych co lubią likiery. Ja użyłam zwykłego rumu (chyba, to był zwykły:-)).
Poza tym wszystko jak w przepisie. Wesołych Świąt!
Ten komentarz nie został jeszcze opublikowany
madzialena·
13 lat temu
Powiem krótko: pyszota! Zrobiłam tydzień temu bo chciałam żeby się przegryzł do Świąt. No i już musiałam dorobić :)
Dziękuję i życzę Wesołych Świąt.
Cudowny, ale moja mama nie lubi cynamonu :( Czy masz podobną wersję np. kawową? :)
Ten komentarz nie został jeszcze opublikowany
Joanna ·
13 lat temu
[b]Wiolu[/b] nie chciałabym Ci podawać jakiś drogich marek. Ja kupiłam rum w Lidlu. Rum brązowy ma kolor taki herbaciany. Właściwie to może być dowolny rum.
Ten komentarz nie został jeszcze opublikowany
Wiola·
13 lat temu
Witam, podajcie proszę jakiś rodzaj brązowego rumu, bo kompletnie się na tym nie znam.