Pingwiny z pianek marshmallows

Pianki marshmallows przypominające z wyglądu pingwiny. Na dziecięcą imprezę można serwować je same lub wykorzystać jako ozdobę do wypieków np. „Tortu igloo”.

Ilość pianek powinna być większa od ilości planowanych pingwinów. (Nie wszystkie pianki są równe. Trzeba wybrać te, które utrzymują się w pionie). Czekolady należy użyć co najmniej 100g. (Za mała ilość czekolady utrudni obtoczenie pianek).

Składniki:

 • pianki marshmallows*
 • czekolada gorzka
 • drażetki m&m's (bez orzechów)
 • trochę białej masy cukrowej

Sposób przygotowania:

 1. Poustawiać pianki pionowo na blacie i wybrać te, które utrzymują się w pozycji pionowej.

2

 1. Małym, ostrym nożykiem zrobić pośrodku pianki nacięcie na nos i wcisnąć drażetkę. (Nóż będzie się kleić do pianki. Moczenie noża w wodzie ułatwia cięcie pianek, ale nie polecam tego robić, ponieważ draże wyślizgują się z wilgotnych otworów. Suche pianki natomiast sklejają się z drażetką).

3

 1. Czekoladę posiekać, przełożyć do niedużej miseczki i roztopić w kąpieli wodnej.
 2. Pianki pojedynczo wkładać do roztopionej czekolady, zanurzając cześć nad drażetką, górę, boki i cały tył. (Trzymam piankę palcami od dołu, tam gdzie nie ma czekolady). Piankę podnieść i poczekać, aby nadmiar czekolady spłynął. (Przy obtaczaniu i ściąganiu nadmiaru czekolady można pomóc sobie łyżeczką). Pianki układać na desce wyłożonej papierem do pieczenia.

4

 1. Wstawić do lodówki, aby czekolada zastygła.
 2. W międzyczasie przygotować oczy. Z masy cukrowej formować małe kuleczki, a następnie je spłaszczyć.
 3. Gdy czekolada na piankach zastygnie, przykleić oczy z masy cukrowej, używając roztopionej czekolady do sklejenia.
 4. Trochę roztopionej czekolady przełożyć do woreczka do mrożenia. Odciąć jeden róg, robiąc małą dziurkę i wyciskając czekoladę robić źrenice. Pingwiny wstawić do lodówki do zastygnięcia.

Uwaga:

* Pianki są różnych rozmiarów. Moje miały 4 cm wysokości i 2- 2,5cm średnicy. Na 20 pingwinów użyłam paczkę pianek o wadze 300g. (Potrzebne jest ok. 140g pianek, ale dużo pianek jest krzywych, dlatego polecam kupić więcej).

Pingwiny z pianek marshmallows Pingwiny z pianek marshmallows

Powiązane przepisy