Czekoladowe figurki z foremek

Czekoladowe figurki można przygotować z gorzkiej, mlecznej, białej czekolady lub kuwertury. W zależności od upodobań i potrzeb można zrobić jednokolorowe figurki lub użyć dwóch lub nawet trzech rodzajów czekolady i zrobić dowolne wzory. Takie czekoladowe figurki ozdobią wypieki. Polecam je szczególnie do dekoracji tortów, babeczek np. "Walentynkowe babeczki na Guinnessie", deserów i lodów.

Składniki na ok. 20 serduszek:

  • 100g czekolady białej
  • 40g czekolady gorzkiej

Dodatkowo:

  • foremka do wykrawania ciastek

Sposób przygotowania:

  1. Czekoladę białą posiekać i roztopić w kąpieli wodnej. (Więcej o roztapianiu czekolady i temperowaniu znajdziecie tutaj: "Roztapianie czekolady/ temperowanie kuwertury")
  2. Roztopioną czekoladę wylać na papier do pieczenia i rozprowadzić równomiernie nożem, na niezbyt grubą, ale również nie za cienką warstwę.
  3. Czekoladę gorzką posiekać i roztopić w kąpieli wodnej. Przy użyciu małej łyżeczki rozprowadzić czekoladę na białej czekoladzie.
  4. Pozostawić w temperaturze pokojowej do zastygnięcia. Czekolada ma zastygnąć, ale nie być jeszcze całkiem twarda (inaczej będzie się kruszyć przy wycinaniu).
  5. Gdy czekolada jest już gotowa, wycinać ostrożnie figurki, dowolną foremką do ciastek lub pociąć czekoladę nożem na dowolne kawałki. Pozostawić do całkowitego zastygnięcia.

2

  1. Figurki ściągnąć ostrożnie z papieru.

Całkowity czas przygotowania:

Ilość porcji

Ilość sztuk:

ok. 20

Trudność Trudność: średnie
Koszt Koszt: niski
Czekoladowe figurki z foremek Czekoladowe figurki z foremek Czekoladowe figurki z foremek