Muffinki budyniowe z czekoladą


Waniliowe muffinki z kawałkami czekolady w środku, z dodatkiem budyniu w proszku do ciasta, który dodaje waniliowego aromatu. Smaczne, bardzo lubiane przez dzieci, szybkie i łatwe do przygotowania.
Składniki na ok. 14 sztuk:
Ciasto:
- 200 g mąki pszennej
- 1 opakowanie budyniu waniliowego bez cukru (ok. 37- 40g)
- 2 płaskie łyżeczki proszku do pieczenia
- 100 g cukru
- 3 jajka (rozmiar M), temperatura pokojowa
- 100 ml mleka, temperatura pokojowa
- 150 ml oleju rzepakowego lub słonecznikowego
- 100 g czekolady, dowolnej (u mnie mleczna)
Polewa czekoladowa (opcjonalnie):
- 100 g czekolady
- 1 łyżeczka oleju rzepakowego lub słonecznikowego
- posypka cukrowa
Sposób przygotowania:
- 100 g czekolady posiekać.
- W jednej misce wymieszać mąkę, budyń w proszku, proszek do pieczenia i cukier.
- W drugiej misce wymieszać trzepaczką jajka, mleko i olej.
- Do drugiej miski dodać suche składniki z pierwszej miski i wymieszać krótko trzepaczką. Nie mieszać długo, lecz tylko do momentu połączenia się składników. Na końcu wmieszać delikatnie szpatułką kawałki czekolady.
- Formę na muffinki wyłożyć papilotkami. Ciasto nałożyć do papilotek, pozostawiając mały odstęp od brzegu. (Gdyby zostało trochę ciasta, co zależy od wielkości papilotek, pozostałe ciasto może czekać w misce na blacie, aż pierwsza partia się upiecze. Mnie wyszło 14 muffinków).
- Muffinki piec w nagrzanym piekarniku ok. 30 minut, do suchego patyczka, w temperaturze 180°C (grzałka góra- dół). Wyciągnąć z piekarnika i pozostawić w formie na ok. 5- 10 minut. Następnie jeszcze ciepłe wyciągnąć na kratkę kuchenną i pozostawić do całkowitego ostygnięcia.
- Przygotować polewę czekoladową: Czekoladę posiekać i z łyżeczką oleju roztopić w kąpieli wodnej. Polewę wyłożyć łyżeczką na muffinki. Od razu posypać posypką cukrową.
Uwaga:
- Wszystkie składniki na ciasto powinny mieć temperaturę pokojową.
![]() |
Czas: |
Czas przygotowania:
Czas pieczenia:
|
![]() |
Liczba porcji: |
ok. 14 |
![]() |
Trudność: | łatwa |
![]() |
Koszt: | niski |


Zaloguj poprzez ( Zarejestruj ? )
lub napisz komentarz jako gość.
Ładuję komentarz...
The comment will be refreshed after 00:00.