Sernikobrownie (keto, low carb)

Sernikobrownie w wersji niskowęglowodanowej. Pyszne połączenie mocno czekoladowego, wilgotnego ciasta brownie z wilgotną masą serową. Łatwe do przygotowania. Sernikobrownie jest wysokie na ok. 2,5 cm.

Makro ciasta (1 z 16 kawałków): 252 kcal, B: 4,4g, T: 24,4g, W: 3,5g (W netto: 3,5g).

Składniki na formę kwadratową (o boku dna ok. 21 cm):

Ciasto brownie:

 • 200 g czekolady gorzkiej 85% kakao
 • 200 g masła
 • 120 g erytrytolu
 • 4 jajka (rozmiar M), temperatura pokojowa

Masa serowa:

 • 250 g serka mascarpone lub typu Philadelphia, temperatura pokojowa
 • 1 jajko (rozmiar M), temperatura pokojowa
 • 30 g erytrytolu

Sposób przygotowania:

 1. Formę kwadratową o boku dna ok. 21 cm wyłożyć papierem do pieczenia, wykładając dno i boki formy. Odstawić na bok.
 2. Przygotować brownie: Czekolady połamać na kawałki i razem z masłem roztopić w kąpieli wodnej. Pozostawić do ostygnięcia.

2

 1. W międzyczasie przygotować masę serową: Do osobnej miski przełożyć serek, erytrytol i 1 jajko. Wymieszać energicznie trzepaczką na gładką masę. Odstawić na bok.

3

 1. Dalej przygotować ciasto brownie: Jajka ubić z erytrytolem na jasną, kremową masę, miksując na najwyższych obrotach co najmniej 5 minut. Zmniejszyć obroty miksera na niskie/ średnie i wlewać stopniowo lekko ciepłą lub chłodną masę czekoladową, miksując do połączenia się składników.

4

 1. Ok. ⅔ ciasta przełożyć do przygotowanej formy i wyrównać. Masę serową rozłożyć łyżką na brownie, robiąc kleksy. Na masie serowej rozłożyć pozostałe ciasto. Widelcem zrobić marmurkowy wzór i delikatnie wyrównać ciasto. (Przeciągam widelec od dołu do góry, robiąc koliste ruchy).

5

6

 1. Piec w nagrzanym piekarniku ok. 30 minut w temperaturze 180°C, grzałka góra- dół. (Wierzch powinien być ścięty, a środek wilgotny. Nie sprawdzać ciasta patyczkiem). Formę z ciastem wyciągnąć od razu z piekarnika i pozostawić na kratce kuchennej do ostygnięcia.

7

Czas

Czas:

Czas przygotowania:
Czas pieczenia:
Ilość porcji

Liczba porcji:

ok. 16

Trudność Trudność: łatwa
Koszt Koszt: średni
Sernikobrownie (keto, low carb) Sernikobrownie (keto, low carb)