Kalter Hund- blok czekoladowy

Prosty blok czekoladowy zwany po niemiecku Kalter Hund to przekładane herbatniki kremem czekoladowym. (Wybaczcie, ale zostanę przy niemieckiej nazwie, ponieważ dosłowne tłumaczenie "zimny pies" nie brzmi w ogóle apetycznie). Blok jest bardzo prosty do przygotowania. Herbatniki nie miękną i pozostają chrupiące w środku.

Składniki:

  • 300 g czekolady gorzkiej
  • 300 g czekolady mlecznej
  • 150 g oleju kokosowego (lub masła)
  • 200 g słodkiej, płynnej śmietany 30- 36%
  • ok. 300- 350 g herbatników (w wersji bezglutenowej: herbatników bezglutenowych)

Sposób przygotowania:

  1. Formę keksową o wymiarach ok. 25x 11 cm wyłożyć folią spożywczą.
  2. Czekolady połamać na kostki i razem z olejem kokosowym i śmietaną rozpuścić w kąpieli wodnej.
  3. Do formy wyłożyć pierwszą warstwę kremu czekoladowego, rozsmarowując go łyżką na dnie. Na nim ułożyć herbatniki. Przykryć kolejną warstwą kremu i następnie herbatnikami. (Herbatniki docinać w miarę potrzeby nożem, a kremu nakładać tylko tyle, aby przykrył herbatniki). Tak postępować dalej, aż do wyczerpania składników. (Wychodzi ok. 7- 8 warstw herbatników. Ja zakończyłam warstwą kremu, ale mogą być również herbatniki).
  4. Formę wstawić do lodówki na co najmniej 5 godzin, a najlepiej na całą noc, aby krem dobrze stwardniał. (Formy nie przykrywam).
  5. Gotowy blok przełożyć na deskę, odwracając go do góry dnem. Folię spożywczą ściągnąć. Według uznania można oprószyć go kakao. Blok kroić w plasterki lub na jeszcze mniejsze kawałki i podawać najlepiej schłodzony.

Kuchnia:

Niemiecka

Czas:

Czas przygotowania:
Czas oczekiwania:
Ilość porcji

Ilość porcji:

do 20

Trudność Trudność: łatwa
Koszt Koszt: wysoki
Kalter Hund- blok czekoladowy Kalter Hund- blok czekoladowy