Strona Domowe-Wypieki, oprócz możliwości przeglądania, wyszukiwania i komentowania przepisów, posiada wiele dodatkowych funkcji umożliwiających użytkownikom pełniejsze korzystanie z jej zawartości. Wiele funkcji jest dostępna tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych użytkowników.

Rejestracja na Stronie

Każdy użytkownik może założyć konto na Stronie. Można tego dokonać na dwa sposoby:

1.) Automatyczne założenie konta poprzez istniejące konto w innym portalu społecznościowym, np. Facebook, Google+, Instagram, Twitter, itp. W takim przypadku należy wybrać z menu opcję "Moje Konto >> Zaloguj" a następnie kliknąć na ikonkę wybranego portalu społecznościowego.

logowanie rejestracja

W następnym kroku zostaniesz poproszona(y) o zalogowanie się w małym okientu do swojego portalu społecznościowego i po udanym logowaniu zostanie utworzone automatycznie konto w portalu Domowe-Wypieki z danymi pobranymi z Twojego konta społecznościowego (imię, nazwisko, adres email). Kliknij na opcje menu "Moje konto >> Mój Profil" aby obejrzeć swoje nowo założone konto i ewentualnie uzupełnić inne dodatkowe informacje o sobie.

Pamiętaj aby po rejestracji logować się w przyszłości do Domowe-Wypieki używając zawsze tego samego portalu społecznościowego (tej samej ikonki). Jeżeli zalogujesz się używając innego portalu (klikając na inną ikonkę) istnieje ryzyko, że zostanie dla Ciebie założone nowe konto na stronie Domowe-Wypieki.

2.) Ręczne założenia konta. W takim przypadku należy wybrać z menu opcję "Moje Konto >> Rejestracja" a następnie używając formularza wpisać w kilku krokach swoje dane personalne i zatwierdzić. W ostatnim kroku zostaniesz poinformowana(y) o wysłaniu emaila aktywującego, w którym należy kliknąć na link w celu potwierdzenia rejestracji nowego konta na stronie Domowe-Wypieki.

reczna rejestracja

Logowanie na Stronie

Jeśli posiadasz już konto na stronie Domowe-Wypieki możesz w każdej chwili zalogować się wybierając opcję menu "Moje Konto >> Zaloguj" i albo wpisać swój login i hasło albo zalogować się poprzez swoje konto jednego z portali społecznościowych (Facebook, Google+, Instagram, Twitter i inne) klikając na jednych z dostępnych przycisków:

logowanie rejestracja


Społeczność Użytkowników

Każdy zarejestrowany użytkownik na stronie Domowe-Wypieki staje się częścią lokalnej społeczności. Posiada swojó profil, konto z własną osią czasu, na której może postować dowolne treści i zdjęcia. Może nawiązywać znajomości z innymi użytkownikami, czatować z nimi jak również rozmawiać na forum dyskusyjnym.

Własna Oś Czasu

Własna oś czasu przypomina tą z Facebooka. Możesz tutaj publikować własne wiadomości, widzisz co postują Twoi znajomi, jak również co się dzieje na Stronie. Oś czasu i wszystkie twoje posty są widoczne tylko przez Twoich znajomych (chyba że zmienisz to ustawienie). Aby przejść do własnej osi czasu wybierz "Moje Konto >> Moja Oś Czasu".

os czasu

Ponadto w menu istnieje kilka innych ciekawych opcji, jak np. "Moi Znajomi" czy "Moje rozmowy" - aby zobaczyć listę swoich znajomych czy prywatnych rozmów z innymi użytkownikami Strony.

Własne Albumy Zdjęć

Każdy zalogowany użytkownik może utworzyć własne albumy zdjęć i dodawać do nich zdjęcia swoich kulinarnych osiągnięć (i nie tylko). Zdjęcia w albumach (w odróżnieniu od zdjęć na Twojej osi czasu) są widoczne przez wszystkich użytkowników. Możesz utworzyć maksymalnie 5 własnych albumów i umieścić w nich maksymalnie 200 własnych zdjęć. Aby przejść do swoich albumów wybierz "Moje Konto >> Moje Albumy".

albumy uzytkownika


Własna Książka Kucharska

Każdy użytkownik ma możliwość utworzenia własnej "Książki Kucharskiej" z dowolnie nazwanymi przez siebie rozdziałami i umieszczania w nich wybranych przepisów ze strony Domowe-Wypieki. Dostęp do Książki Kucharskiej masz poprzez menu "Moje Konto >> Moja Książka Kucharska".

Przykładowo jeśli chcesz podpiąć wybrane przepisy do własnych kategorii "To lubią moje dzieci" oraz "To lubi mój mąż", możesz utworzyć 2 rozdziały (wybierz "Moja Książka Kucharska" >> "Rozdziały Mojej Książki":

moja ksiazka 1

a następnie podczas przeglądania przepisów możesz dodać każdy z nich do dowolnego rozdziału swojej Książki Kucharskiej za pomocą przycisku na górze przepisu:

moja ksiazka 2

A to przykład własnej Książki Kucharskiej z dodanymi przepisami:

moja ksiazka 3

moja ksiazka 4

Zakładki Ulubione i Czytaj Później

Książka Kucharska każdego użytkownika posiada dwia wbudowane rozdziały - "Moje ulubione przepisy" oraz "Przeczytaj później". Możesz do nich podpinać dowolne przepisy a ich intencja jest taka jak sama nazwa - aby oznaczać szczególnie ulubione albo takie, których w danej chwili nie mamy czasu przeczytać i chcemy oznakować do przeczytania na później. Do podpinania przepisów do tych dwóch wybranych rozdziałów należy użyć przycisków "Czytaj później" oraz "Do Ulubionych" na początku każdego przepisu.

moja ksiazka 5


 Na stronie Domowe-Wypieki zarejestrowani użytkownicy mają możliwość dyskutowania na forum. Aby zobaczyć bieżące dyskusje albo kategorie w których możesz rozpocząc nowy wątek skorzystaj z opcji menu "Dyskujse >> Wszystkie Dyskusje" lub "Dyskusje >> Kategorie Dyskusji":

forum dyskusyjne 1

forum dyskusyjne 2


Każdy użytkownik ma możliwość wyszukiwania przepisów za pomocą różnorodnych kryteriów.

Wyszukiwanie tekstowe

Używając pola wyszukaj w lewej kolumnie możesz wpisać dowolne słowo lub słowa aby wyszukać wszystkie przepisy zawierajce podane frazy:

wyszukiwanie przepisow 1

Wyszukiwanie według kryteriów

Każdy przepis na Stronie jest oznaczony przez dużą ilość znaczników z różnych kategorii, jak np. smak, okazja, użyte składniki, kategoria potrawy, rodzaj diety, trudność wykonania, czas przygotowania oraz wiele innych.

Istnieje możliwość zaawansowanego wyszukiwania polegającego na zawężaniu wyników poprzez uściślanie znaczników jakie dany przepis powinien zawierać. Do tego celu służą opcje menu ">> Wyszukaj wg kryteriów" w lewej kolumnie w bloku "Przepisy Kulinarne".

Przykładowo aby wyszukać przepisy na wypieki w formie tortu, bazujące na cieście biszkoptowym, mocno kakaowe, o średnim koszcie i o łącznym czasie przygotowania nie przekraczającym 3 godzin należy wybrać w poszczególnych kryteriach wyszukiwania:

  • Forma wypieku - Tort
  • Rodzaj ciasta - Biszkoptowe
  • Główny składnik - Kakao
  • Koszt - Średni
  • Całkowity czas przygotowania - do 3 godzin

wyszukiwanie przepisow 2

Wyszukiwanie wg. Tagów

Każdy przepis oznaczny jest przez wiele tagów (etykiet). Jest możliwość wyszukiwania wszystkich przepisów oznaczonych wybranym tagiem.

wyszukiwanie przepisow 3


Komentowanie przepisów

Każdy użytkownik może oddawać komentarze do dowolnych przepisów. Do komentarza można również dołączyć zdjęcia - jeśli jest związane z przepisem (przykładowo zdjęcie wykonanej potrawy).

Proszę pamiętać, iż komentarze są moderowane i w przypadku naruszenia ogólnych dobrych zasad pisania komentarzy, takowe mogą nie zostać opublikowane przez moderatora.

komentarze 1

Aby oddać komentarz należy nacisnąć przycisk "Dodaj Komentarz" pod przepisem, następnie wpisać treść komentarza, dołączyć ewentualnie zdjęcie, zaznaczyć "Zgadzam się na Regulamin ..." i wysłać komentarz przyciskiem "Wyślij komentarz". Komentarz nie pojawi sie natychmiast na Stronie, lecz dopiero po zaakceptowaniu przez moderatora.

komentarze 2